Italiano
English
Deutsch
Francais
Svenska
Polski
 
Mappa
 
Come arrivare
Photo gallery
 
 
 
italiano
 
english
 
deutsch
 
Francais
 
Svenska
 
Polski

Loro Ciuffenna jest miasteczkiem z czasów etruskich, leżącym pomiędzy Arezzo a Florencją na wyżynie aretyńskiej, 460 m npm. Do Florencji jest 40 km, do Arezzo 18 km, do Sieny 50 km. Położenie Loro sprawia doskonałą bazę wypadową do zwiedzania historycznych miejsc Toskanii, jak też do odwiedzin licznych winnic i producentów win w rejonie Chianti. Z Loro można pieszo zwiedzać malownicze wioski i romańskie kościoły. Oznakowane szlaki piesze prowadzą na wzgórza nad Loro z pięknymi widokami w dolinę Valdarno aż po Chianti. Latem jest możliwość robienia pick-nicku i kąpieli nad rzeką Ciuffenna, ok. 500 m od apartamentu.

toscana

Będąc dziennikarką i krytykiem z dziedziny win, zostawiam w apartamencie do dyspozycji Państwa wiele informacji o producentach win, jak również o winnicach, które warto odwiedzić. Dla prawdziwych entuzjastów wina, mogę zorganizować wycieczki do toskańskich winnic.

Wiecej informacji na temat Loro: http://www.lorociuffenna.net

Więcej info o winie: www.micheleshah.com
Prywatne wycieczki po toskańskich winnicach muszą być zarezerwowane i opłacone z góry. Koszt zależy od indywidualnej trasy.

Aby zabukować lekcje malowania można napisać do caroline@crowzone.com.
Kursy obywają się w atelier Caroline "Il Corvo di Loro", pięknie
odrestaurowanej byłej olejarni, idealnym miejscu dla kreatywnych
inspiracji.
Przykłady prac Caroline Zimmermann można znaleźć na jej stronie
internetowej: www.crowzone.com lub przyjść do jej studia w Loro
Ciuffenna!

Kursy gotowania nawet codzienne kursy kuchni toskańskiej, mogą być organizowane w malowniczym XI-wiecznym byłym klasztorze benedyktynów, Badia a Coltibuono, info@coltibuono.com

Mozliwosc korzystania z basenu w Loro Ciuffenna 5 min od apartamentu (50 euro/tydzien)
Adres rezerwacj basenu www.laferriera.com

Kursy jazdy konnej i wycieczki konne można rezerwować u Jenny Bawtree w Rendoli przez email info@rendolariding.it  lub faksem +39 055 9707045. (Rezerwacja i opłata z góry; koszt w zależności od indywidualnej trasy czy wymogów). Rendola jest oddalona od Loro zaledwie o kilka kilometrów!

Mieszkanie znajduje się centrum miasteczka, w XIV-wiecznym dawnym Palazzo del Priore, na drugim piętrze domu z widokiem na główny plac, średniowieczny most i głęboki wąwóz rzeki Ciuffenna.

Wejście do mieszkania jest z bocznej uliczki. Pomimo, że nie ma schodów do pokonania, spadziste podejście nie nadaje się dla osób z problemami z chodzeniem.

Naturalnie mieszkając tak centralnie nie można liczyć na kompletną ciszę i spokój, natomiast poznaje się prawdziwe barwne życie włoskiego miasteczka z jego barami kawowymi, restauracjami i sklepami dosłownie o parę kroków od domu.

Mieszkanie o powierzchni 85 m2 składa się z jadalni, pokoju dziennego (z dwiema rozkładanymi kanapami) i sypialni z podwójnym łóżkiem. Pokoje są jasne i przestronne, z freskami na sufitach i oknami na główny plac. Kuchnia jest w pełni wyposażona (zmywarka), łazienka z wanną i pralką.

Apartament jest centralnie ogrzewany (z własnym urządzeniem ogrzewczym), do użytku przez cały rok. Można również korzystać z podwórka czy małego balkoniku jako spokojne miejsca do czytaniu na słońcu.

Apartament nadaje się na dwie osoby lub dwie pary czy też na rodzinę z dwojgiem dzieci.

Koszt za tydzień pobytu dwóch osób wynosi 550 euro; dalsze dwie osoby płacą dodatkowo po 50 euro tygodniowo. Poza sezonem i na dłuższy pobyt cena jest do uzgodnienia. W cenę wynajmu wchodzi tygodniowe sprzątanie i koszyk powitalny.

 

Loro Ciuffenna

Michele Shah
Tel. +39 055 9772227
Tel. +39 349 8451452

E-mail:
micheleshah@gmail.it
photo gallery
micheleshah.com
Copyright 2010 © MicheleShah.com All rights reserved.